کتاب پرتوی از جمال روح‌الله

اثر عارف کامل، هنرمند و نویسنده صاحبدل حضرت استاد یعقوب قمری شریف آبادی

کتاب پرتوی از جمال روح‌الله اثر عارف کامل، هنرمند و نویسنده صاحبدل حضرت استاد یعقوب قمری شریف آبادی


  • نویسنده: عارف صاحبدل، حضرت استاد یعقوب قمری شریف‌آبادی

مطالبی که در این اثر به سه زبان: فارسی، عربی و انگلیسی عرضه شده، شامل چهل عبارت - از باب تیمّن و تبرّک – برگرفته از سخنان عارفانه و کلمات حکیمانه استاد یعقوب قمری شریف‌آبادی درباره منزلت روحانی و مقام معنوی امام خمینی (س) است که با بیانی نغز و اشاراتی لطیف و با الهام از آیات الهی و روایات اسلامی، در صدد پرده‌گشایی از زوایای پنهان جلال رحمانی و جمال رحیمی حضرت امام (س) می‌باشد.

اگر چه شماری از این لطایف عارفانه پیش‌تر در کتاب «زن طائر فردوس یا ساحر دوزخ» اثر استاد یعقوب قمری شریف‌آبادی منتشر شده بود، اما مجموعه حاضر را می‌توان عصاره مباحث ارائه شده در کتاب مزبور دانست.

سرآغاز این اثر، عرض نیاز و ارادتی عاشقانه به ساحت ملکوتی امام تحت عنوان «گلبانگ مهتاب» است؛ فراق‌نامه روح مشتاق و بی‌قراری که در هجر جانسوز مولا و مقتدای خود مویه‌گری می‌کند و به یاد روز وصل محبوب، در اعماق جان، غزل شیدایی می‌سراید.

استاد قمری شریف‌آبادی این گلبانگ عاشقانه را به پاس بهره‌مندیهای معنوی و عرفانی از روح قدسی حضرت امام و به شکرانه ایام وصال و حضور آن طلعت آسمانی، در آغاز این اثر گنجانده‌اند تا ذرّه‌ای از فیوضات و کیمیاگریهای آن خورشید پر فروغ را پاس دارند.